Oma Saalist

Hea Tallinna Snuukriklubi liige

kuna otsustasime viimasel üldkoosolekul uurida uue saali rajamise võimalust, viimased paar nädalat oleme usinasti tegelenud klubile kodu otsingutega ja nüüd tahaks rääkida sellest, kaugel me oleme, milline plaan meil välja koorub ja kuidas Sa saaksid aidata.

Saali otsingud

Kohe peale üldkoosolekut lappas Mario kõik kinnisvaraportaalid läbi selliste kriteeriumite järgi:

 • Ruumi geomeetria peaks lubama lauade paigaldust

 • Mõistlik rent ja kommunaalkulu

 • Kasvuruumi potentsiaal

 • Minimaalsed kulud sissekolimiseks

 • Asukoht

 • 24/7 ligipääs

 • Korralik ventilatsioon

selgus, et väga palju sobivaid ruume ei olegi ja umbes 8st kandidaadist üks ruum tundus meile optimaalne.


Siin mõned pildid, põrandaplaan ja kaart. Kui on küsimusi, või parema ruumi ideid, andke kindlasti märku!


Palju see maksab?

Selleks, et klubi avaks uksed on ligikaudsete arvestuste järgi umbes 5-6 tuhat eurot koheseid väljaminekuid ja püsikulud tulevad umbes 1500 eur kuus. Teisisõnu - ühe laua ühe kuu kulu on ligi 500 eurot ja alginvesteering on kuni 2000 eurot. Või siis aastane kogukulu on ligikaudu 23 tuhat eurot.

Kust me saame raha?

23000 eurot on märkimisväärne kulu, eriti arvestades, et arvestatavat osa sellest on vaja kohe stardil. Lisaks, iga jätkusuutlik organisatsioon tahab vältida ootamatu sündmustest tingitud rahaprobleeme ja me kindlasti peaksime alati hoidma vähemalt paari kuu jagu raha kontol, mis selle plaani kohaselt oleks umbes 3000 EUR niiöelda kriisifond. Proovimie vastata.

Asutajaliikmed

Alustame Sinust, kellele see kiri on suunatud, TSK liige või inimene, kes kaalub kaasa löömist.

Lihtuse eesmärgil, kujutame ette, et kogu see kulude koorem langeb klubi liikmetele. Kui me saaks 20 liiget kokku, siis see juba tähendaks igaühele kulu 23000/12/20 = 95 eurot kuus. On see palju või vähe? Selle eest saab osta umbes kaheksa tundi mänguaega kommertsklubis, ehk enamusele meist see oleks puhas sääst isegi sellisel kujul, aga see on alles algus!

Siinkohal on meil olnud palju arutamist kõiksugu hinna ja kasutus- pakettide üle. Aga esialgu võrdse osaluse põhimõtte tundub parem kahel põhjusel: see teeb planeerimise ja majandamise palju lihtsamaks ja selgemaks, ja mis veel tähtsam, loob samaväärsete partnerite keskkonda, kus keegi ei tunne, et ta panustab liiga palju või saab tagasi liiga vähe.

Külalised

Klubi odavuse saladus on lihtne - keegi ei pea alati olema kohal ja saama selle eest vastavalt tasu. See toob kaasa ka piirangu - me ei saa teha klubi “walk in” kasutatavaks, ehk iga võõras ei saa tulla mängima, aga kindlasti klubi liikmed soovivad vahest mängida ka mitte klubikaaslastega, ja miks mitte teha seda klubis kus sa oled peremees? Kindlasti peame mõtlema sellele ja otsustama mis oleks õiglane ja atraktiivne hind külalistele. Kommertsklubides kahekesi mängides ühe inimese kulu on 6 eur tunnis, võime vabalt samat hinda küsida?

Treeningud ja seminarid

Kõige suurem uus võimalus mis meile avaneb on treeningud ja seminarid. Täiesti uus maailm, kus treenerid saavad teha tööd ilma selleta, et oma väikest saali hallata või mõnele ärile täishinda maksta. Asi on nii uus, et on äärmiselt raske prognoosida mahtu ja teenimise võimalusi, kui neid sealt tuleb, aga see on nii suur võit spordile, et seda ei tohtinud mainimata jätta :)

Võistlused

Lõviosa snuukri võistluste kuludest on kommertsklubide tulud, jämedalt 3 tuhat eurot aastas. See raha võiks tegelikult minna hoopis spordiala arendamiseks. Tõsi küll 3 lauda on veel vähe, kuid võttes arvesse, et hetkel on meil 0 lauda, siis oleks see kindlasti progress õiges suunas. 4 lauaga saaksime kanda juba enamuse kohalike võistluste koormuses selliselt, et need toimuksid ühes asukohas. Nagu põrandaplaanist on näha, siis 4 lauaga ruumide saamiseks pole vaja midagi muud, kui kasvatada liikmete hulka 25-30ni ja eemaldada kõigest 2 5m pikkust kipsseina.


Ja viimane, aga kõige tähtsam ja perspektiivikam,

Toetused

See saal oleks esimene laste- harrastus- ja profispordile orienteeritud koht Eestis, mis avaks kõiksugu võimalusi koostööks linnaga ja spordi toetajatega kes on tagasi hoidnud just selle puudumise põhjusel. Loomulikkult on väga raske prognoosida kui hästi sellega võib minna, aga teised huvitegevuse ja harrastusspordi alad teevad optimistlikuks.

Proovime kokku võtta:

Rahaliselt plaan tundub täiesti reaalne, kõike ette plaanida ei saa, ja on kindlasti päris palju teadmatust, aga avanevad võimalused on riski väärt! Hetkel plaan oleks selline:


 • Sina annad teada, kas oleksid huvitatud selle plaaniga Asutajaliikmena kaasa tulla. (maksimum 95 eurot kuutasu ja piiramatu mänguaega)

 • Kui meid saab kokku 20, alustame me ruumide rentimisega ja klubi ehitamisega

 • Kui Asutajaliikmeid tuleb rohkem siis kuumakse läheb proportsionaalselt väiksemaks kõikidele asutajatele

 • Kui klubi saab valmis, teeme koos usinasti tööd, et uute liikmete lisamine, külalised, treeningud, võistlused ja toetused teeks kuutasu veelgi väikesmaks.

Algne investeering

Üks probleem, mis sai alguses mainitud, vajab veel lahendamist: selleks, et klubi avada on meil vaja 5-6 tuhat remondiks, kolimiseks ja rendi deposiidiks. Kui kellelgi Asutajaliikmetest on võimalus tasuda ette mõne kuu eest liikmetasu, siis andke kindlasti teada, see leevendaks või ideaalis isegi lahendaks probleemi ära. Kui me sedasi raha kokku ei saa, siis läheme otsima :)

Sinu otsusest sõltub snuukri kui spordiala tulevik Eestis

Mõtleme korraks ka suurema pildi peale - Tallinna Snuukriklubi liikmed moodustavad täna kogu Eesti snuukrimängijate tuumiku. Meid on suure Eesti kohta väga vähe alles jäänud. Selleks et midagi korda saata ja snuukrimängijate langustrend kasvutrendiks pöörata peame kõik ühiselt panustama ja “seljad kokku panema” ning olema ühe asja eest väljas. Täna on meil seda suurepärane võimalus teha aidates kaasa Eesti esimesele snuukri spordisaali rajamisele, mis on suunatud eelkõige spordiala arendamiseks ja kandepinna kasvatamiseks. Eriti tore kogu selle projekti vaates on see, meie jaoks muutub kõik snuukriga seonduv ainult paremaks, igakuine kulu, mängutingimused, kommuun ja soodsamad võimalused parandada oma mänguoskusi - Ehk kokkuvõtteks, mida rohkem meid ühe katuse all on, seda soodsamates ja kvaliteetsemates tingimustes saame tegeleda oma lemmikharrastuse/spordialaga samal ajal kasvatades klubiliikmete ja mängijate arvu.

Nendele, kes ei viitsinud lugeda kogu kirja ja keris alla:

 • Me saime saali plaani kokku

 • Kui hästi läheb, märtsi keskpaigaks on valmis

 • Kutsume Sind kampa Asutajaliikmena

 • 95 eur kuus, piiramatu mängu aeg

 • Kui saad mõni kuu ette maksta oleks super

 • Soovid? Anna kohe teada Mariole, tallinn.snookerclub@gmail.com on tema aadress.13.02.2022 Mario, Andres, ets