EPL Kiri 31.05.2021
Lp alaliidu liikmesklubide esindajad
Edastame ka kirjalikult varem räägitud informatsiooni (ja ka pisut uut informatsiooni) seoses Eesti Piljardiliidu ja alaliidu liikmesklubide koostööga. Kõik ikka vaid selleks, et piljardisport oleks rohkem ja kvaliteetsemalt suures pildis ja ka suures meedias (ERR, Delfi, Postimees jne).
Palun jagage allolevat infot kõikidele oma klubi liikmetele.
Klubide majandusaasta aruanded
Alaliitu tuletab meelde, et käesoleval aastal on majandusaasta aruannete esitamise tähtaeg 30. juuni! Palume kõikidel liikmesklubidel esitada aruanded õigeaegselt.
Vastasel korral puudutab see otseselt alaldiidu ja EOK ning Kultuuriministeeriumi vahelisi suhteid. Täpsustavalt tähendab see seda, et igal spordialal on EOK arvestuses oma punktisüsteem (treenerite ja sportlaste arv, rahvusvahelised tulemused, klubide õigeaegselt esitatud majandusaasta aruanded jne jne) ning iga klubi kes ei ole esitanud aruannet õigeaegselt, toob Eesti Piljardiliidule miinuspunkte.
EOK treenerilitsents
Alaliit koostöös EOK-ga saab väljastada ametlikke treenerilitsentse. Snuuker, piljard ja püramiid on kõik üks litsents ja selle taotlemine ei ole meistriliigades osalejatele liiga keeruline ülesanne!
Selleks on aga vaja, et alaliidul oleks oma piljardispordi õppekava ning õppematerjalid (see nõue on alates 2019. aastast ning sellest ajast alates ei ole Eestis ühtegi EOK litsentsiga piljardispordi treenerit juurde tulnud). Alaliit on asjaga vahelduva eduga tegelenud juba üle kahe aasta ning kui kõik läheb plaanipäraselt, siis on võimalik treenerilitsentsi juba käesoleva aasta lõpus taas taotleda. Selle kohta teeme ka uue informatiivse kirja kui aeg on seal maal.
Kui litsentsi taotlemiseks on aeg õige, siis palume seda võimalust kasutada kõikidel huvilistel. Selle maksumus on pigem sümboolne aga trennide andmisel on see lapsevanemate jaoks väga oluline. Vähemalt sama oluline on aktiivsete ja litsentsiga piljarditreenerite arv ka EOK jaoks. Ka treenerite arv on üks nendest asjadest mille järgi hinnatakse spordiala suurust.
Haridusministeeriumi litsentsiga erahuvikoolid
See teema on üks põhiline ja väga tõsine teema – MEIE SPORDIALA ON TÄPSELT NII SUUR KUI SUUR ON MEIE AMETLIKE PILJARDIKOOLIDE ARV!
Mõelge kui palju on ametlike litsentsidega korvpalli ja jalgpalliklubisid, kergejõustiku ja ujumisklubisid. Kahjuks on ametliku õppekavaga piljardiklubisid vaid üks.
Jah, see töö kuidas oma klubi saada ametlikuks piljardikooliks on suhteliselt aeganõudev ja nõuab samuti palju paberitööd aga mis peamine, see on tehtav!
Suuresti vaid läbi ametlike erahuvikoolide ja noortetöö saame oma ala kandepinda laiendada. Piljardispordis juunioride Eesti meistrivõistlustel oli osalejate arv alla kümne ja see on piinlikult vähe. Kindlasti on selles oma roll ka Eesti Piljardiliidul kuid kui iga klubi leiaks endale kasvõi 5-10 noor piljardihuvilist ning viiks neile läbi ka treeninguid, siis see juba muudaks asja oluliselt paremaks.
NB! Vastavad kontaktid Haridusministeeriumis, kelle poole selles küsimuses pöörduda, saab alaliit soovi korral liikmesklubide esindajatele edastada.
2020 aasta hooaja lõpetamine ja parimate autasustamine
Kuna alaliit otsustas eelmise hooaja lõpus, et meie spordiala parimaid on vaja autasustada kõiki koos ja korraga ning karikad üle anda ühisel koosviibimisel, siis toimub eelmise hooaja autasustamine järgmise nädala reedel (11. juuni) algusega kell 18.00. Sündmuse mõte on anda karikad üle piljardispordi 2020 aasta parimatele ning sündmusest ka ilusad fotod teha.
Asukoht (Tallinnas) täpsustatakse täiendavalt.
Igal klubil oma särgid!
Igal klubil võiksid olla oma klubi sümboolikaga võistlussärgid (vestid), millega nad eristuksid teiste klubide mängijatest. See on täiesti normaalne nähtus ja kasutusel pea igal spordialal.
Kindlasti tuleks ühe särgil oleva logona kasutada Eesti Piljardiliidu logo.
Tänud nendele klubidele kes on oma klubi särkide idee juba realiseerinud!
Turniiridel arvega tasumised
Kui klubi soovib oma mängijate eest mõnel turniiril arvega tasuda, siis tuleb sellest alaliitu kirjalikult teavitada hiljemalt turniiri toimuva nädala teisipäeval! Teavitus peaks tulema klubi esindaja poolt mitte iga mängija poolt eraldi!
Filmimine alaliidu turniiridel
Alaliidu võistlustel teeb ülekannet vaid turniiri kohtunik kes on alaliidu poolt määratud. Ülekanne ühest mängust läheb Eesti Piljardiliidu Facebooki lehele (Facebook Live).
Muul viisil ei ole filmimine lubatud. Välja arvatud juhul kui sportlane filmib oma mängu, et seda isiklikult hiljem analüüsida.
Fotode tegemine alaliidu turniiridel
Fotosid avalikuks kasutamiseks teeb vaid alaliidu poolt määratud kohtunik või eraldiseisev isik (fotograaf).
Isiklikuks kasutamiseks võib mängija teha ka ise mõne foto ja neid tohib loomulikult ka postitada (mis on väga hea kuna sportlane näitab mis alaga ta tegeleb), välja arvatud peale turniiri esinelikust tehtud foto. Selle foto avalikustab ESIMESENA oma Facebooki lehel Eesti Piljardiliit ja samuti palub Eesti Piljardiliit seda fotot siis alaliidu Facebooki lehelt edasi jagada. Nii saab ka alaliit endale uusi jälgijaid enda Facebooki kanalis, mis ongi ju asja mõte.
NB! See kõik on vajalik selleks, et kui avalik meedia (ERR, Delfi, Postimees jne) on nõus mõne uudise avalikustama, siis on alaliidu suur huvi, kohustus ja töö, et seda artiklit loetakse rohkem kui mõni üksik kord. Selleks ongi vaja, et me kõik jagaksime uudist alaliidu Facebooki lehe kaudu. Siis jõuame ka tulevikus pisut lihtsama vaevaga tulemini, et meie pressiteateid avalikustatakse. Kui seda ei tehta, siis sisuliselt ei ole meid olemas kuna peale osalejate ise (ja nende mõne sõbra) ei näe meid mitte keegi!
NB2! Alaliidul ei ole huvi teha pressiteateid lihtsalt nende tegemise pärast vaid need on selle mõttega, et need ka avalikustatakse ja siis mängijate poolt edasi jagatakse. See on aga arutu kui info juba varasemalt kellegi Facebooki lehel levib.
Kõik ettepanekud liikmesklubide esindajatelt on alati oodatud!
Edukat koostööd soovides,
Eesti Piljardiliidu juhatus